Konwojowanie gotówki i ochrona przedmiotów wartościowych

Usługa ta polega na ochronie połączonej z transportem pieniędzy a także wartościowych przesyłek przez uzbrojonych konwojentów, wyposażonych w środki łączności oraz inne zabezpieczenia techniczne. Konwój odbywa się w asyście osoby w której dyspozycji pozostaje konwojowana przesyłka np. kasjerki, osoby wyznaczonej przez zleceniodawcę bądź samego zleceniodawcy.

Prostsza forma transportu chronionego gotówki jest inkaso (pracownik zleceniodawcy nie bierze udziału w konwoju). Odbiór gotówki za pokwitowaniem odbywa się w miejscu wskazanym przez klienta np. w punktach handlowych lub siedzibie firmy. Wcześniej przygotowane pieniądze w bezpiecznych kopertach lub opisanych pakietach są odbierane przez upoważnionych konwojentów zgodnie z podpisaną umową i harmonogramem. Przekazanie przez konwojentów depozytów do wskazanego banku lub liczarnii następuje niezwłocznie.

Usługa inkasa pozwala na szybki i bezpieczny odbiór oraz transport gotówki do banku lub liczarnii, co w konsekwencji pozwala na równie szybkie zarządzanie swoimi środkami przez zleceniodawcę. Prezentowana forma konwoju polecana jest szczególnie do obsługi sieci punktów handlowych i usługowych, hurtowni, stacji paliw ale również pojedynczych punktów obracających gotówką.